Ahmet'in Cesaretten Merhamete Yolculuğu Video Serisi

6 Eylül 2018 Perşembe

Prof. Sinan CANAN’ı kendi kaleminden şöyle tanıyabiliriz;

 

Biyoloji mezunu. Fizyoloji doktoru. Sinirbilim sevdalısı.. “Kaotik ve fraktal” olan her şeye tutkun. Bilgiye ve hikmete dair her öğrendiğini herkese anlatma takıntısından  muzdarip. Hayatın tek bir işle uğraşmak için fazla uzun, insanın tek bir işle ömrümü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna ikna olmuş. Hikmet ve şahitlik peşinde nefes alan, yemeyi-içmeyi seven biri.

 

 Sevgili Sinan Canan ile hazırladığımız video serimizde Cesaretten- Merhamet’e uzanan kişisel yolculuğa çıkmaya hazır olun!

 

Hayatınızda farklı bir şey yapmak istiyor ve ataletten uzaklaşmak istiyorsanız ilk  olarak  “Cesaret” videomuzla başlayabilirsiniz. Döngüyü kırmak için minik adımlar önemli!

 

  Cesur adımlardan sonra kazandığınız farklı deneyimlerin, deneyimlerin kazandırdığı bakış açısının sizlerde geliştirdiği “Basiret”i görebileceksiniz.

 

Her deneyimizin size yeni yollar gösterirken, diğer insanların göremediklerini fark etmek ve  örüntüleri görebilme becerisini kazanmak için “Feraset” sahibi olmak önem kazanıyor.

 

Peki yaşadığınız deneyimler içerisinde bildiklerinizin sarsılması, beklentilerinizde ve dünyayı algılayış biçiminizde değişiklik için “Hayret” olmazsa olmaz bir deneyim olacak.

 

Hayatı deneyimlerken bazen de önemli kararlar vermek zorunda kalıyoruz. İşte o anda cesaretle kalkan, basiretle bakan, ferasetle gören, hayretle buluşan zihinler, artık tecrübelerine bağlı olarak “Hikmet” li kararlar alabilme yetisini de geliştiriyor.

 

Kararlar verirken ve problemlerinizi çözerken elbette bilgelik gereken önemli bir meziyete de sahip olmak gerekiyor: “Adalet”

 

Cesaretle çıktığınız yolda ulaşacağınız belki de en güzel sonuçlardan birisi, “Merhamet”tir. Yıllar geçtikçe  güzel yaşanmış bir ömrün en önemli işaretinin  insanın kendine ve çevresine sevgi , anlayış ve şefkat olduğu anlaşılıyor.

 
Okunma Sayısı: 5310 Diğer Haberler