HALKBANK'TA STAJ

17 Mart 2015 Salı

Üniversite Öğrencilerine Halkbank’ta Staj Yapma Olanakları

Staj organizasyonu ile Halkbank, sosyal sorumluluk ilkesi gereği, gelecek nesilleri iş hayatına hazırlama ve meslek seçimlerine yardımcı olma yönünde rehberlik etmektedir

Bankamız Genel Müdürlük Birimleri veya Şubelerinde staj yapmak isteyen Üniversite ve Yüksekokul öğrencilerine Kış Dönemi ve Yaz Dönemi olmak üzere staj imkanı tanınmaktadır. Kış Dönemi stajları için 01 Ekim – 15 Kasım tarihlerinde, Yaz Dönemi stajları için de 01 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapılabilmektedir.

Staj başvuruları için; öğrencinin staj yapılmak istenilen birime dilekçe ve özgeçmiş bilgileri ile şahsen müracaatı gereklidir. Talepler, Bankamız stajyer kontenjanı dahilinde değerlendirilecektir. Zorunlu staj başvurusu olan öğrencilerimize öncelik verilecektir.

9 Aralık 2016 tarihli 6764 sayılı kanun ile zorunlu/gönüllü staj yapan tüm üniversite öğrencilerine ücret ödeme zorunluluğu gelmiştir. Bu kapsamda Bankamız tarafından tüm stajyer öğrencilerimize düzenli olarak ücret ödemesi yapılacaktır. Ayrıca üniversite öğrencilerimize her yıl belirlenen ücretler üzerinden yemek ödemesi ya da tabldot imkanı sağlanacaktır.

Not: Zorunlu staj dışında staj yapmak isteyen öğrencilerin sigorta bildirimleri ve prim ödemeleri de, 5510 sayılı Kanunun 5/b maddesinde yapılan değişiklikle, zorunlu staj yapan öğrencilerin durumunda olduğu gibi üniversiteler tarafından yapılacaktır. Zorunlu olmasa bile staj yapmak isteyen tüm öğrenciler için sigorta bildirimi ve prim ödemesi yasal olarak zorunludur. Bu nedenle gönüllü olarak staj yapacak öğrencilerin de okullarından onay alması gerekmektedir.

Birimlerimiz staj başvurularını buradan yapabilirler. Staj modülü sadece Halkbank internet ağına bağlı bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

Okunma Sayısı: 181472 Diğer Müşterilerimize Özel