Neler Yapıyoruz?

17 Mart 2015 Salı

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Halk Akademi Daire Başkanlığı, 2009 yılından beri tüm eğitim faaliyetlerini “HALK AKADEMİmarkası ile sürdürmektedir.

Halk Akademi, Türkiye’nin her yanında görev alan çalışanlarının yanı sıra, Bankamız müşterilerine, iştiraklerine, bünyesinde staj yapan üniversite ve lise öğrencilerine eğitim hizmeti verirken; sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ile de sektörde önemli bir yere sahiptir. Yoğun bankacılık ve finans eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişim, liderlik eğitimleri ile hobi eğitimlerini de hem sınıf içi hem online eğitimlerle gerçekleştirmektedir.

HALK AKADEMİ eğitim faaliyetleri aşağıdaki ana başlıklar altında yürütülmektedir:
  • Kariyer Eğitimleri
  • İşbaşı Eğitimleri
  • E-öğrenme Eğitimleri
  • Seçmeli Eğitimler
  • Konferans ve Seminerler
  • Yasal Zorunluluk İçeren Eğitimler
  • Kurumdışı Eğitimler
  • Katalog Dışı/Acil ve Öncelikli Eğitimler
  •  
Başta sertifikasyon programları olmak üzere “kariyer eğitimleri” başlığı altında yer alan tüm eğitimler, çalışanın görevi gereği yetkinlik, bilgi ve beceriyi kazandırmayı amaçlayan, görev bazında özelleştirilmiş eğitimler olup, standardize edilmiş içerik, sunum ve ders notları ile yapılandırılmakta ve deneyimli, iyi yetişmiş, alanında uzman eğitimcilerle aktarılmaktadır.

E-eğitimlerin yanı sıra  simülasyonlar, podcastler, eğitim filmleri, e-anket, e-sınav, e-kütüphane uygulamaları, kitap özetleri ve makaleler de çalışanların hizmetine açıktır. Ayrıca mobil erişim sayesinde banka içinden olduğu gibi banka dışıdan ve cep telefonlarından da ulaşabilmekteler.

Halk Akademi, Halkbank çalışanlarının yanı sıra bağlı ortaklarına, iştiraklerine ve KOBİ müşterilerine yönelik eğitim faaliyetleri de düzenlemektedir.

Bankacılık, finans, ekonomi, liderlik, yöneticilik kitapları gibi temel başlıkların yanı sıra kişisel ve profesyonel gelişim kitapları ve seçkin edebi eserlerle her ay daha da gelişen Halk Akademi Kütüphanesi, 6500 başlıkta 10.000 kitapla personelinin hizmetindedir.

Fiziki kütüphanesinin yanı sıra Halk Akademi Daire Başkanlığı, Halk Akademi Yayınlarına her yıl yenisini eklemeyi, mevcut yayınlarını güncellemeyi de ihmal etmemektedir. 

Sınıf eğitimleri İzmir, Silivri, Sefaköy‘de yer alan merkezlerimizde yapılmakta,  ihtiyaç doğrultusunda otellerin konferans salonları da eğitimlerimiz için kullanılabilmektedir.
Okunma Sayısı: 12796 Diğer Biz Kimiz?